Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi

Moda Tasarımı ve Markalaşma Sertifika Programı

Moda Tasarımı ve Markalaşma Sertifika Programı
Eğitim Tarihi : Duyurulacaktır... []   Eğitim Yeri : Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi / Fındıklı
 
Eğitim Kontenjanı : 25 Kişi   Eğitim Süresi : 60 Saat (5 Hafta) C.tesi-Pazar 9:30-16:30
Eğitimin Amacı

Güncel moda ve tüketim eğilimleri doğrultusunda, koleksiyon hazırlama aşamalarını ve sunum tekniklerini, malzeme, renk, biçim ve desen ilişkisini doğru kullanmaya yönelik araştırma, yeni fikirler geliştirme ve fikirleri ürün odaklı somutlaştırabilme becerilerinin geliştirilmesi amaçlanır.

Katılım Şartları

En az lise mezunu konuyla ilgili kendini geliştirmek isteyen, sektörde moda tasarımcısı, tasarım asistanı vb. pozisyonlarda görev alma altyapısına sahip olabilecek kişiler.

Sertifika Hakkında

Mimar Sinan Üniversitesi ve Istanbul Institute® tarafından gerçekleştirilen Moda Tasarımı ve Markalaşma Sertifika Programının aşağıdaki koşulları sağlayan katılımcılarına, Mimar Sinan Üniversitesi Rektörü, SEM müdürü ile Istanbul Institute® yetkilisinin imzası olacak şekilde sertifika ya da katılım belgesi verilecektir.

Başarı Sertifikası: Program sonunda yapılan sınavda başarılı olan katılımcılara, %80 devam koşulunu sağlamaları koşuluyla sertifika verilecektir.
Katılım Belgesi: Program sonunda yapılan sınavda başarısız olan katılımcılara, %80 devam koşulunu sağlamaları koşuluyla katılım belgesi verilecektir.

Eğitim İçeriği

 • Moda Terimleri ve Tasarım Araştırmaları Marka Kimliği Nedir? Örnekler
  • Konsept araştırması ve sezon eğilimleri doğrultusunda hikaye panosu hazırlama teknikleri. Belirlenen konu doğrultusunda yazılı ve görsel kaynaklardan yapılan araştırma sonucunda elde edilen donelerin değerlendirilmesi ve geliştirilmesi.
 • Renk ve Malzeme Bilgisi
  • Konsepte ve sezon eğilimlerine uygu materyal araştırması.
 • Teknik ve Artistik Çizim
  • Sezon eğilimleri doğrultusunda konsepte uygun yaratıcı ve özgün tasarım eskizleri, (bilgisayar destekli) teknik ve artistik çizim (sunum paftası) oluşturma.
 • Koleksiyon Oluşturma
 • Etkili Sunum ve Marka Konumlandırması (portfolyo sunumu)
  • Sunum dosyası hazırlama teknikleri hakkında beceriler kazanmak.

Eğitmen Kadrosu
Kayıt Formu
Eğitim Kayıt Formu
Mail Order Formu
Mail Order Formu
Bulunduğunuz Sayfa : http://www.istanbulinstitute.com/egitim/moda-tasarimi-ve-markalasma-sertifika-programi.html
Tüm Yorumlar (1) | Yorumların tamamını görüntülemek için tıklayın.
EBRU BEYAZ
Moda Tasarımı ve Markalaşma Sertifika Programı
Moda tasarımı konusunda daha önceden fikri ve tecrübesi olan kişiler için kendine yeni bir vizyon katma ve moda tasarımı konusunda akademik bir bakış açısı kazanma konusunda faydalı bulduğum bir eğitim oldu. Ancak daha önce moda konusunda hiçbir fikir ve deneyime sahip olmayan kişiler için fazla ileri seviye olduğu kanaatindeyim. Bu tarz eğitimler için bir seviye tespit sisteminin uygulanması, farklı düzeyde olan kişilerin aynı eğitimi almasını engelleme konusunda yararlı olabilir.
2014-12-20

© Copyright 2014 Her Hakkı Saklıdır.
Eğitim Hakkında