Moda Tasarımı ve Markalaşma Sertifika Programı
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi

Moda Tasarımı ve Markalaşma Sertifika Programı

Duyurulacak
60 Saat (5 Hafta) C.tesi-Pazar 9:30-16:30
Kontenjan
25 Kişi.

Eğitimin Amacı

Güncel moda ve tüketim eğilimleri doğrultusunda, koleksiyon hazırlama aşamalarını ve sunum tekniklerini, malzeme, renk, biçim ve desen ilişkisini doğru kullanmaya yönelik araştırma, yeni fikirler geliştirme ve fikirleri ürün odaklı somutlaştırabilme becerilerinin geliştirilmesi amaçlanır.

Katılım Şartları

En az lise mezunu konuyla ilgili kendini geliştirmek isteyen, sektörde moda tasarımcısı, tasarım asistanı vb. pozisyonlarda görev alma altyapısına sahip olabilecek kişiler.

Sertifika Hakkında

Mimar Sinan Üniversitesi ve Istanbul Institute® tarafından gerçekleştirilen Moda Tasarımı ve Markalaşma Sertifika Programının aşağıdaki koşulları sağlayan katılımcılarına, Mimar Sinan Üniversitesi Rektörü, SEM müdürü ile Istanbul Institute® yetkilisinin imzası olacak şekilde sertifika ya da katılım belgesi verilecektir.

Başarı Sertifikası: Program sonunda yapılan sınavda başarılı olan katılımcılara, %80 devam koşulunu sağlamaları koşuluyla sertifika verilecektir.
Katılım Belgesi: Program sonunda yapılan sınavda başarısız olan katılımcılara, %80 devam koşulunu sağlamaları koşuluyla katılım belgesi verilecektir.

Detaylı Eğitim İçeriği

 • Moda Terimleri ve Tasarım Araştırmaları Marka Kimliği Nedir? Örnekler
  • Konsept araştırması ve sezon eğilimleri doğrultusunda hikaye panosu hazırlama teknikleri. Belirlenen konu doğrultusunda yazılı ve görsel kaynaklardan yapılan araştırma sonucunda elde edilen donelerin değerlendirilmesi ve geliştirilmesi.
 • Renk ve Malzeme Bilgisi
  • Konsepte ve sezon eğilimlerine uygu materyal araştırması.
 • Teknik ve Artistik Çizim
  • Sezon eğilimleri doğrultusunda konsepte uygun yaratıcı ve özgün tasarım eskizleri, (bilgisayar destekli) teknik ve artistik çizim (sunum paftası) oluşturma.
 • Koleksiyon Oluşturma
 • Etkili Sunum ve Marka Konumlandırması (portfolyo sunumu)
  • Sunum dosyası hazırlama teknikleri hakkında beceriler kazanmak.

Eğitmen Kadrosu

Gözde BURSALIGİL

Gözde BURSALIGİL

Yrd. Doç. Dr.

Pınar YILMAZ

Pınar YILMAZ

Arş. Gör.

Bir eğitime kayıt yaptırmak için aşağıdaki işlemler sıra ile tamamlanmalıdır;

Kayıt işlemleri öncesinde 0212 283 24 02 nolu hat üzerinden ya da sağ alt köşede bulunan "BAŞVURU" butonunu kullanarak program danışmanınızdan eğitim hakkında bilgi almanızı tavsiye ederiz. İlgili adımların tamamlanmasını takiben, program danışmanı size e-posta, telefon ve/veya kısa mesaj yolu ile kaydınızın tamamladığı bilgisini ulaştıracaktır.

 •  Eğitime ait kayıt formu doldurulmalı. (Kayıt formunun linki sol alt köşede bulunmaktadır.)
 •  Eğitim ücreti peşin ödenecek ise aşağıdaki hesaplardan birine ödenmeli ya da eğitim ücreti kredi kartı (peşin ya da taksitli işlem) ile ödenecek ise Mail Order formu doldurulmalı. (Mail Order formunun linki sol alt köşede bulunmaktadır.)
 •  İlgili eğitimin katılım şartları sayfasında (belirtilmiş ise) bu şartlar yerine getirilmeli.
 •  Bu işlemlerin tamamlanmasını takiben tüm formlar 0212 283 24 09 nolu faks hattına yada ik(at)istanbulinstitute.com adresine gönderilmelidir.

Kayıt işlemleriniz tamamlanmıştır.

Garanti Bankası - Istanbul Institute

Alıcı İsmi : Yeditepe İstanbul Yönetim Danışmanlık, Eğitim, Bilişim Ltd. Şti.

Garanti Bankası - Nispetiye Şubesi
Iban No:
TR41 0006 2000 7350 0006 2994 65

İş Bankası - Istanbul Institute

Alıcı İsmi : Yeditepe İstanbul Yönetim Danışmanlık, Eğitim, Bilişim Ltd. Şti.

İş Bankası - Levent Çarşı Şubesi
Iban No:
TR28 0006 4000 0011 0351 1757 83
Kayıt Formu
Eğitim Kayıt Formu
Mail Order Formu
Mail Order Formu
 • EBRU BEYAZ 2014-12-20
  EBRU BEYAZ

  Moda tasarımı konusunda daha önceden fikri ve tecrübesi olan kişiler için kendine yeni bir vizyon katma ve moda tasarımı konusunda akademik bir bakış açısı kazanma konusunda faydalı bulduğum bir eğitim oldu. Ancak daha önce moda konusunda hiçbir fikir ve deneyime sahip olmayan kişiler için fazla ileri seviye olduğu kanaatindeyim. Bu tarz eğitimler için bir seviye tespit sisteminin uygulanması, farklı düzeyde olan kişilerin aynı eğitimi almasını engelleme konusunda yararlı olabilir.

Tüm Yorumlar (1) | Yorumların tamamını görüntülemek için tıklayın.

Eğitim Yeri : Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi / Fındıklı

 

© Copyright 2010-2017 Her Hakkı Saklıdır.
Eğitim Hakkında