Tüketici Davranışları Analizi Sertifika Programı
Galatasaray Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi

Tüketici Davranışları Analizi Sertifika Programı

Duyurulacak
63 Saat (6 Hafta) C.tesi-Pazar 9:30-16:30
Kontenjan
25 kişi le sınırlıdır..

Eğitimin Amacı

Günümüz toplumlarında tüketim günlük yaşantının her alanını kuşatmaktadır. Tüketiciyi daha iyi kavrama üretimi ve pazarlamayı gerçekleştiren işletmeler için bir zorunluluk halini almaktadır. Program tüketim toplumu üzerine düşündükten sonra giderek çeşitlenen, değişen tüketici profilleri üzerinde duracaktır. Yeni kentlilerin, kadınların, muhafazakarların, teknoloji kullanıcılarının, gençlerin tüketim kültürleri incelenecek ve tüketim davranışları örnekler ile ele alınacaktır. Tüketici tavırlarının oluşması ve değişmesi, kültürün bu davranışlar üzerindeki etkisi, yeni tüketicilerin tüketim motivasyonları programın konuları arasındadır.

Katılım Şartları

Tüketici Davranışları Analizi Sertifika Programı herhangi bir 4 yıllık üniversite programı mezunu olup Reklam, medya, halkla ilişkiler kuruluşları ve çeşitli işletmelerin pazarlama bölümlerinde çalışan ya da çalışmak isteyen kişileri hedef kitle olarak alır.

Sertifika Hakkında

Galatasaray Üniversitesi ve Istanbul Institute® tarafından gerçekleştirilen Tüketici Davranışları Analizi Sertifika Programının aşağıdaki koşulları sağlayan katılımcılarına, Galatasaray Üniversitesi Rektörü, SEM müdürü ile Istanbul Institute® yetkilisinin imzası olacak şekilde sertifika ya da katılım belgesi verilecektir.

Başarı Sertifikası: Program sonunda yapılan sınavda başarılı olan katılımcılara, %80 devam koşulunu sağlamaları koşuluyla sertifika verilecektir.
Katılım Belgesi: Program sonunda yapılan sınavda başarısız olan katılımcılara, %80 devam koşulunu sağlamaları koşuluyla katılım belgesi verilecektir.

Detaylı Eğitim İçeriği

 • Tüketim Toplumu ve Birey
  Ders, liberalizmin tüketim merkezli rekabetçi birey anlayışının geçirdigi degişimi tartışacak, yeni birey profillerinin bir portresini çıkarma amacında olacaktır.

 • Tüketim Psikolojisi
  Psikolojinin alt dallarından biri olan tüketim psikolojisi  tüketim davranışının temellerini kavramaya odaklanır. Bu dersin amacı kişiyi tüketmeye yönelten motifleri incelemek; satın alma karar sürecini etkileyen unsurları ele almaktır.

 • Piyasa, Tüketim ve Alternatif Ekonomi
  Derste bireylerin verdikleri tüketim kararlarında toplumsal ağların, kültürel etmenlerin, toplumsal düzlemde fark edilme ihtiyacının ve aynı zamanda siyasal angajmanların nasıl ve ne ölçüde etkide bulunduğu dünyadaki ve Türkiye’deki kimi somut örnekler üzerinden incelenecektir.

 • Küreselleşme, Teknoloji, Tüketim
  Tüketim-yaşam tarzı-teknoloji-kimlik bağlamı, enformasyon toplumunun en belirgin özelliği olarak öne çıkmaktadır. Bu ders tüketimin enformasyon toplumu içinde aldığı biçimleri ve yüklendiği işlevleri irdelemeyi, teknolojinin getirdiği tüketim temelli yeni toplumsal eylem biçimlerini tartışmayı, tüketimin araç ve söylem kanallarını betimlemeyi amaçlar.

 • Muhafazakarlar ve Tüketim Kültürü
  2000 li yıllar İslami kesimin kamusal alanda görünürlüğünü arttırdığı aynı zamanda  tüketim toplumuna eklemlendiği yıllar olarak dikkatimizi çekmektedir. Eğitim sırasında  “Muhafazakar tüketicilerin  özellikleri nelerdir ?” “Tüketirken nelere dikkat ederler ?” “Onlara hitap eden ürünler ne şekilde pazarlanmalıdır ?” sorularına  cevap aranacaktır.

 • Cinsiyet, Statü, Tüketim
  Tüketiciler satın alma davranışlarına ilişkin karar verirken bireysel, psikolojik ve sosyal faktörlerden etkilendikleri kadar pazarlama iletişimi faaliyetlerinden edindikleri bilgilerden de etkilenirler. Ders kapsamında incelenecek bu tüketim biçimleri yanında satın aldığımız ürünlere dair örnek çalışmalar incelenecektir.

 • Küreselleşen Kentte Tüketim Mekanları
  Toplum değiştikçe tüketim alışkanlıkları ve mekânları da değişiyor. Son 25 yılda giderek gelişen kentli yeni orta sınıfın tüketim alışkanlıkları  İstanbul’un toplumsal ve mekânsal anlamda hızlı bir dönüşüme uğramasına yol açtı. Üst gelir gruplarının yeni yaşam tarzı tercihlerinde belirleyici olan küresel modeller kapalı siteler, alışveriş merkezleri, şık restoranlar, yeni kafeler ve lüks spor salonları gibi mekânlarda görünür oldu. Bu ders küreselleşmenin İstanbul’daki etkilerini incelemeyi amaçlıyor.

 • Gençlik ve Tüketim Kültürü
  Derste gençlik kategorisine değgin (ergenlik, uzayan gençlik vs.) kavramlar ve bu kavramları oluşturan sosyoekonomik koşullar ele alınacaktır. Diğer yandan  “Kültürel İncelemeler” ekolünün kavramlarıyla gençlik altkültürleri ile kültür endüstrisinin ilişkileri, gençlik kategorisinin tüketici olarak toplumsal konumu dünyada ve Türkiye’den örneklerle tartışılacaktır.

 • Tüketici Hakları
  Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun anlamında tüketici, satıcı - sağlayıcı ve imalatçı – üretici tanımı yapıldıktan sonra tüketicilerin bu kanun kapsamında sahip oldukları haklar ve başvurabilecekleri merciler belirtilecektir.

 • Dijital Medyada Tüketici Deneyimi
  Bu dersin amacı katılımcılara  güçlü bir farkındalık sağlamak ve hem masaüstü hem de mobil ortamda sunulan etkileşimli arayüzler üzerinden tüketici deneyimini kavramaya yönelik analiz bilgi ve becerisi kazandırmaktır. Ders, e-ticaret sektöründeki güncel vakaları içeren ve bilgisayar ortamında hazırlanmış görsel sunumlar eşliğinde aktarım merkezli olarak anlatılacaktır.

Eğitmen Kadrosu

 • Prof.Dr.Ali ERGUR
 • Doç.Dr.İpek MERÇİL
 • Doç.Dr.Buket TÜRKMEN
 • Doç.Dr. Didem DANIŞ
 • Doç.Dr.Kerem RIZVANOĞLU
 • Yrd. Doç.Dr. Feyza AK AKYOL
 • Yrd.Doç.Dr. Verda İRTİŞ
 • Yrd.Doç.Dr.Hakan YÜCEL
 • Dr.Cem ÖZATALAY
 • Dr.Mehtap İPEK İŞLETEN

Bir eğitime kayıt yaptırmak için aşağıdaki işlemler sıra ile tamamlanmalıdır;

Kayıt işlemleri öncesinde 0212 283 24 02 nolu hat üzerinden ya da sağ alt köşede bulunan "BAŞVURU" butonunu kullanarak program danışmanınızdan eğitim hakkında bilgi almanızı tavsiye ederiz. İlgili adımların tamamlanmasını takiben, program danışmanı size e-posta, telefon ve/veya kısa mesaj yolu ile kaydınızın tamamladığı bilgisini ulaştıracaktır.

 •  Eğitime ait kayıt formu doldurulmalı. (Kayıt formunun linki sol alt köşede bulunmaktadır.)
 •  Eğitim ücreti peşin ödenecek ise aşağıdaki hesaplardan birine ödenmeli ya da eğitim ücreti kredi kartı (peşin ya da taksitli işlem) ile ödenecek ise Mail Order formu doldurulmalı. (Mail Order formunun linki sol alt köşede bulunmaktadır.)
 •  İlgili eğitimin katılım şartları sayfasında (belirtilmiş ise) bu şartlar yerine getirilmeli.
 •  Bu işlemlerin tamamlanmasını takiben tüm formlar 0212 283 24 09 nolu faks hattına yada ik(at)istanbulinstitute.com adresine gönderilmelidir.

Kayıt işlemleriniz tamamlanmıştır.

Garanti Bankası - Istanbul Institute

Alıcı İsmi : Yeditepe İstanbul Yönetim Danışmanlık, Eğitim, Bilişim Ltd. Şti.

Garanti Bankası - Nispetiye Şubesi
Iban No:
TR41 0006 2000 7350 0006 2994 65

İş Bankası - Istanbul Institute

Alıcı İsmi : Yeditepe İstanbul Yönetim Danışmanlık, Eğitim, Bilişim Ltd. Şti.

İş Bankası - Levent Çarşı Şubesi
Iban No:
TR28 0006 4000 0011 0351 1757 83
Kayıt Formu
Eğitim Kayıt Formu
Mail Order Formu
Mail Order Formu
Tüm Yorumlar (0) | Yorumların tamamını görüntülemek için tıklayın.

Eğitim Yeri : Galatasaray Üniversitesi / Ortaköy

 

© Copyright 2010-2017 Her Hakkı Saklıdır.
Eğitim Hakkında