Eğitim Sepetim

ICF® Onaylı (CCE) Profesyonel Koçluk Eğitim Programı

60 saat (4 hafta)

BAU BAUSEM
 • 20 Kişi
 • 10 Şubat 2024
 • 60 Saat (4 Hafta)
 • Hibrit Eğitim
ICF® Onaylı (CCE) Profesyonel Koçluk Eğitim Programı

Eğitimin Amacı ve Katılım Şartları

Eğitimin Amacı

Uluslararası standartta ve ICF® kriterlerine uygun koç yetiştirmek.

Katılım Şartları

Koçluğa ve koçluk mesleğine ilgi duyan, koçluğu meslek olarak yapmak isteyen, koçluğu iletişim tarzı olarak kullanmayı tercih eden ve kişisel gelişimine önem veren tüm bireyler katılabilir.

Neden Biz:
Bu program; ICF Onaylı Temel Koçluk eğitimidir.  Programda yer alan eğitmenler ICF tarafından akredite edilmiş PCC ve ACC unvanına sahiptirler.

Program Sonunda Kazanımlar Neler Olacak?
Koçluk, bireyin hedeflediklerinin ne olabileceğinin ötesini görebilmesi için kişide farkındalık yaratmaktır. Koçluk becerileri öğrenmek hem özel hem de iş hayatında yapmak istenilen ancak yapılamayanların fark edilmesinde ve harekete geçmek için başlanacak yolu bulmada fayda sağlayacaktır.

Koçluk mesleğinin önem kazanmaya başlamasıyla beraber günümüzde yapılan araştırmalar; koçluk hizmetinden faydalanan bireylerin ve kurumların hedeflerine ulaşma, verimli ilişkilerle iş birliğini güçlendirme, kişisel ve mesleki performansı artırma, yaşam ve iş tatminini yükseltme, bireysel ve organizasyonel gelişim konusunda farkındalık düzeyinin artığını göstermektedir. Hedefimiz, kişisel gelişimini güçlendirmek ve mesleğe adım atmak isteyenlere dünyadaki koçluk yaklaşımlarında mevcut evrensel bilgileri sunmanın yanı sıra, kendi bireysel farkındalıklarıyla başlayan değişimi, diğer birey, organizasyon ve toplumlara yansıtacakları özgüveni kazanacakları pratikler ve yöntemlerle ilham veren koçlar hâline gelmelerini sağlamaktır.

Bu programa katılan bireyler; temel koçluk eğitimini tamamladıktan sonra, sahip oldukları koçluk bakış açısı ve yetkinlikler ile koçluğu özümseyecek ve koçluk yapabilir durumda olacaklardır. Bununla birlikte ilgi alanlarında ve uzmanlaşmak istedikleri alanlarda sahip oldukları koçluk yetkinliğini kullanabileceklerdir. Bu eğitimin sonunda alacakları ICF onaylı sertifika ile profesyonel koçluk yapmaya başlayabilecek, koçluk ofisi açabilecek ve kurumlarında iç koç olarak çalışabileceklerdir. Ayrıca ICF için temel şart olan 60 saati tamamladıkları için ICF’e üye olabileceklerdir. Koçluk “öğren, geliştir, uygula“ süreçlerini içinde barındırır. Bu nedenle,Temel Koçluk eğitimini alan birey, bu programın ardından, başka program ve eğitimlerle de kendisini destekleyebilir.
Temel Koçluk eğitimini tamamlayan bireyler; iş ve özel hayat bütününde yer alan ve ihtiyaç duyulan tüm süreçlerde sahip oldukları bu eğitimi ve kazandırdıklarını kullanabileceklerdir.

Sertifika Hakkında

Bahçeşehir Üniversitesi ve Istanbul Coaching Institute katkılarıyla Istanbul Institute® tarafından gerçekleştirilecek olan Profesyonel Koçluk programı katılımcılarına, ICF tarafından belirlenen aşamaları (ödev, proje) başarıyla tamamlamaları ve %100 devam koşulunu sağlamaları kaydıyla Uluslararası Akredite ICF® Onaylı Profesyonel Koçluk Sertifikası verilir.

Daha Fazla Göster

Eğitim İçeriği

  • KOÇLUĞUN TEMELLERİ – Modül 1
   • Koçluğun tanımı yapılarak benzeri ve ilişkide olduğu kavramlarla ayrılan yönleri ele alınır. Koçluğun kavramsal temelleri ve yetkinlikleri anlatılır. Koçluk için başlangıç seviyede olan araç ve yetkinlikler açıklanır. Bu bölümü programa katılan kişinin kendini tanıması ve koçluğa zihinsel hazırlık süreci olarak ele almak mümkündür.
  • TEMEL KOÇLUK ARAÇLARI  – Modül 2
   • Koçun varlığını gösterebildiği en temel kısım olan koçluk araçlarını kullanabilmek; koçluk görüşmesinin en temel bölümüdür. Koçun varlığını gösterebilmesinin en temel noktası danışan üzerinde farkındalık yaratma sürecidir. Bu yaratımda yargılamayan, suçlamayan sorular sorabilmek koçluğun en temel amacı olan danışanın cesaretlenmesine, farkındalığının gelişmesine ve harekete geçebilmek için aksiyon alacağı koçluğun parlatıldığı bölüme zemin hazırlar.
  • TRANSAKSİYONEL ANALİZ – Modül 3
   • Koçluk yolculuğunuzda öncelikle kendinizi tanımanızda sonra da danışmanlarınız ile yapacağınız görüşmelerde onların keşiflerine destek olabilmeniz için Transaksiyonel Analiz kavramlarının üzerinde durulması ve uygulama becerilerinin kazanılması amaçlanmaktadır. Bu modülde temastan benliklere, referans çerçevesinden indirimlere, hayatımızda kararları etkileyen konulara derinlemesine girilmesi hedeflenmiştir.
  • KOÇLUKTA PARLATMA – Modül 4
   • Bu bölüm; koçluğun tüm yetkinliklerinin kullanıldığı ve koçluğun parladığı bölümdür. Koçluk danışana alan açarak gelişmiş bir ortam sağlamak için tüm koçluk yetkinliklerini kullanır. Bu yetkinliklerinde yaratıcı ve güçlü sorular sormak için sağ ve sol beyni aynı anda ve koçluk görüşmesinde anda kalarak gerçekleştirir. Koç, koçluk görüşmesinde destek sistemleri ve yapıyı oluştururken en fazla sezgilerinden metaforların gücüyle faydalanır. Koçluğu parlatan kısım, birlikte yaratma ve danışanın hedefe gitme sürecindeki koçun danışanını olduğu gibi kendi şahaneliğinde kabul ederek potansiyelini açığa çıkarttığı kısımdır.
Daha Fazla Göster

Kayıt Bilgileri

Eğitim ücret ve ödeme planını görmek için web sitemize ücretsiz üye olabilirsiniz.

Üyelik işlemi sonrasında hızlı ve güvenli ödeme yöntemlerinden birini seçerek kayıt işleminizi online tamamlayabilirsiniz.

Danışman desteği alarak kayıt olmak isterseniz 0212 283 24 02 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Eğitmenler

Profesyonel hayatına 2000 yılında Anadolu Yatırım’da başlamıştır. 2011 yılına kadar ulusal ve uluslararası, farklı ölçekte ve kültüre sahip kurumlarda “Pazarlama Yönetimi” alanında çalışmış ve yöneticilik yapmıştır. 2004 yılından itibaren öğrenme-gelişim ve eğitim sistemlerinin kurulması ile ilgili danışmanlıklar vermiştir. Özyeğin Üniversitesi’nde, yetkinlik, performans, çalışan memnuniyeti ve işveren markası konuları başta olmak üzere farklı projeleri yönetmiştir. İnsan kaynakları alanında süreç tasarımları ve sistemlerin kurulmasında danışmanlık yapmış, uygulamaları hayata geçirmiştir. Bilgi Üniversitesi Yönetici Geliştirme Merkezi’nde, kurumların ve bireylerin gelişim ihtiyaçlarının tespiti, kurumlara özel sistemlerin tasarlanması, uygulanması ve sonuçlarının ölçülmesinde yönetici olarak çalışmıştır. Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü mezunu olan Esra S. Odabaşı, Temel Koçluk Becerileri eğitiminin ardından Takım ve Yönetici Koçluğu sertifika programlarını da bitirmiştir. Temel ve İleri Transaksiyonel Analiz, NLP Practitioner ve Danışılan Danışman programlarını tamamlamıştır. Strateji ve İnovasyon, Deneyim ve Sistem Tasarımı konularında çalışarak danışmanlık projeleri geliştirmiştir. Halen Gestalt Kişisel Gelişim Programı, Viktor Frankl Varoluşçu Analiz Logoterapi ve Agile Koçluk üzerine eğitimler almakta ve çalışmalarını sürdürmektedir.


Milliyet Gazetesi İnsan Kaynakları Departmanınında yönetici olarak görev aldım. İlaç sektöründe insan kaynakları ve eğitim alanında üst düzey yöneticilik görevlerini yerine getirdim. Koçluk yolculuğuna Adler International Learning Koçluk Okulu ile başladım. Koçluğu öncelikle bireyin kendi farkındalığını görmesi ve ortaya çıkarması sürecinde bir yolculuk olarak değerlendiriyorum. Adler ile başlayan yolculuğum, Ericson’da NLP Master ile devam etti. Ardından, iki yıllık Gestalt Eğitimini tamamladım. İş hayatındaki bireylere yönetici koçluğu ve aile şirketlerinde ikinci kuşaklara ikinci kuşak koçluğu ve mentorluğu yapıyorum. Üniversitelerde, şirketlerde ve yerel yönetimlerde liderlik, koçluk, mentorluk ve kişisel gelişim eğitimleri vermekteyim.


Değerlendirmeler

ICF® Onaylı (CCE) Profesyonel Koçluk Eğitim Programı ICF® Onaylı (CCE) Profesyonel Koçluk Eğitim Programı
 • Eğitim Tarihi
 • 10 Şubat 2024
 • Eğitim Süresi
 • 60 Saat (4 Hafta)
 • Kontenjan
 • 20 Kişi
 • Eğitim Türü
 • Hibrit Eğitim